Wyszukiwarka dotacji

Fundusze europejskie to realna szansa na rozwój i realizację odważnych pomysłów biznesowych. Mogą wspierać zarówno młode firmy, jak i te o ugruntowanej pozycji, które chcą wprowadzać nowe technologie, rozwijać eksport czy inwestować w ekologiczne rozwiązania. Wykorzystanie środków unijnych pozwala przedsiębiorstwom stawiać kolejne kroki w stronę innowacyjności i konkurencyjności, a także zwiększać efektywność działania. A1 Europe pomaga w pełni wykorzystać potencjał funduszy z różnych sektorów, będąc wsparciem firm na każdym etapie – od wyboru programu, poprzez uzyskanie środków, po kompletne rozliczenie projektu. Zapraszamy do współpracy!

1.2 Infrastruktura wspomagająca rozwój technologiczny przedsiębiorstw (1. Wsparcie infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach (w tym usługi szkoleniowe w zakresie wykorzystania nabytej infrastruktury) oraz budowa potencjału ośrodków innowacji)

Nabór: styczeń / luty 2025
Budżet 3,000,000.00 PLN
Projekt skierowany jest do przedsiębiorstw (w tym MŚP) i ich pracowników, partnerstw, mieszkańców regionu, korzystających z rezultatów projektów. Dofiannswoanie może być przeznaczone na wsparcie infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach (w tym usługi szkoleniowe w zakresie wykorzystania nabytej infrastruktury).

1.2 Bony na innowacje dla MŚP

Nabór: marzec / maj 2025
Budżet 255,000.00 PLN
W ramach naboru możliwa będzie realizacja przedsięwzięć realizowanych w formule bonów na innowacje, stanowiących element systemu zachęt do podejmowania działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działałność na terenie województwa małopolskiego, które służą jednocześnie usprawnieniu transferu wiedzy i lepszemu wykorzystaniu potencjału publicznego sektora B+R, a także proinnowacyjnego otoczenia biznesu.

01.03 Wsparcie MŚP – dotacja Wdrożenie prac B+R, innowacji przez MŚP

Nabór: Mar-25
Budżet -
Wsparcie skierowane jest do MŚP na wdrożenie wyników prac B+R w celu tworzenia innowacyjnych produktów, usług lub nowych procesów produkcyjnych, w tym rozwiązań związanych z GOZ i Przemysłem 4.0. Projekty muszą opierać się na udokumentowanych pracach badawczo-rozwojowych, które zostały przeprowadzone przez wnioskodawcę lub na jego zlecenie. Dopuszcza się również wsparcie w formie pomocy de minimis na usługi doradcze niezbędne do wdrożenia wyników B+R jako część kompleksowego projektu. Projekt musi być zgodny z co najmniej jednym obszarem wsparcia regionalnej inteligentnej specjalizacji województwa podkarpackiego, zgodnie z Regionalną Strategią Innowacji na lata 2021-2030.

1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach. Wdrożenie wyników prac B+R

Nabór: Mar-25
Budżet -
Celem działania jest wspieranie przedsiębiorstw w rozwijaniu zaplecza badawczo-rozwojowego oraz realizacji prac B+R. Dofinansowanie można uzyskać na tworzenie lub rozwój infrastruktury B+R, obejmujące m.in. zakup środków trwałych, wartości niematerialnych, roboty budowlane oraz nieruchomości, jak również na prace B+R, w tym wynagrodzenia, amortyzację sprzętu, usługi zewnętrzne i koszty patentów. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa, jak i partnerstwa przemysłowo-naukowe. Projekty muszą wspierać innowacyjność i rozwój badawczo-rozwojowy firm.

Działanie 2.22 Innowacje w gospodarce obiegu zamkniętego (projekty badawcze z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego)

Nabór: maj - lipiec 2025
Budżet -
Projekty badawcze z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego (w tym realizowane z wykorzystaniem tzw. innowacyjnych zamówień publicznych, a w szczególności zamówienia przedkomercyjne (PCP), czy też partnerstw innowacyjnych).

1.3 Badania i innowacje (Wdrożenie wyników prac B+R oraz innowacji przez MŚP)

Nabór: kwiecień / maj 2025
Budżet -
Dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty badawczo-wdrożeniowe realizowane przez przedsiębiorstwa lub ich konsorcja (w tym z organizacjami badawczymi) mające na celu komercjalizację wyników prac B+R. Obejmują one opracowanie nowych lub ulepszonych produktów, usług i procesów, a w przypadku MŚP również wdrożenie tych wyników do działalności gospodarczej. Wdrożenie wyników B+R jest obowiązkowe i oceniane pod kątem wykonalności oraz uzasadnienia. Wsparcie będzie udzielane w formie dotacji warunkowej, a komponent wdrożeniowy musi stanowić mniej niż 50% wydatków kwalifikowalnych projektu.

9.01 Gospodarka w transformacji. Wsparcie badań lub dofinansowanie zakupu usług badawczych Wsparcie transferu technologii oraz rozwoju współpracy między przedsiębiorcami a sferą B+R (tylko Obszary Tranformacji)

Nabór: kwiecień / maj 2025
Budżet -
Wsparcie w ramach tego typu projektu uzyskają inwestycje dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji infrastruktury B+R oraz inwestycje w specjalistyczną aparaturę niezbędną do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Grupą docelową są osoby korzystające z rezultatów projektu, w tym przedsiębiorcy i mieszkańcy wyznaczonego w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego Obszaru Transformacji.

Działanie 2.2 Działania wspierające zwiększenie efektywności energetycznej

Nabór: kwiecień - czerwiec 2025
Budżet -
W ramach naboru o wsparcie mogą ubiegać się podmioty prowadzące działalność na terenie woj. zachodniopomorskiego, a także Instytucje nauki i edukacji. Wsparcie zostanie udzielone na działania wspierające zwiększenie efektywności energetycznej.
1 2 3 13

Skontaktuj się z nami




    Aktualne dotacje dla firm w Polsce

    Zgodnie z aktualną mapą pomocy regionalnej na lata 2021-2027, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie, którego wysokość zależy od lokalizacji inwestycji oraz wielkości firmy. Największe możliwości finansowe dostępne są wschodniej Polsce, gdzie intensywność dofinansowania osiąga najwyższe wartości. Łączna kwota przeznaczona na 16 programów regionalnych w tej perspektywie wynosi niemal 33,5 miliarda euro.

    Budżety na dofinansowania w polskich województwach

    Każde województwo ma ustalony indywidualny budżet na dotacje, co przekłada się na następujące kwoty:

    • Dolnośląskie: 1,153 mld EUR
    • Kujawsko-Pomorskie: 1,84 mld EUR
    • Lubelskie: 2,43 mld EUR
    • Lubuskie: 915 mln EUR
    • Łódzkie: 2,74 mld EUR
    • Małopolskie: 2,7 mld EUR
    • Mazowieckie: 2,1 mld EUR
    • Opolskie: 966 mln EUR
    • Podkarpackie: 2,27 mld EUR
    • Podlaskie: 1,3 mld EUR
    • Pomorskie: 1,8 mld EUR
    • Śląskie: 2,8 mld EUR
    • Świętokrzyskie: 1,46 mld EUR
    • Warmińsko-Mazurskie: 1,79 mld EUR
    • Wielkopolskie: 2,1 mld EUR
    • Zachodniopomorskie: 1,69 mld EUR

    Programy dotacyjne określające poziom dofinansowania uzależniony od lokalizacji inwestycji, związany jest z zamożnością poszczególnych regionów, mierzoną PKB na mieszkańca. W przypadku projektów inwestycyjnych, wsparcie różni się w zależności od wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji, a w projektach badawczo-rozwojowych – od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prowadzonych badań.

    Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalną pomoc w uzyskaniu dotacji!

    Oferujemy wsparcie wśród sektorów:

    • Badania i rozwój (B+R) - rozwijaj innowacyjne technologie, produkty i usługi dzięki funduszom wspierającym prace badawczo-rozwojowe. Twórz rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w Twojej branży.
    • Cyfryzacja   przyspiesz cyfrową transformację swojego biznesu. Finansowanie cyfryzacji to możliwość automatyzacji procesów, wdrażania nowoczesnych narzędzi IT i poprawy efektywności działania.
    • Efektywność energetyczna - obniż koszty energii i zadbaj o środowisko. Fundusze na efektywność energetyczną pozwolą Ci zmodernizować infrastrukturę i wykorzystać odnawialne źródła energii.
    • Eksport - zdobywaj nowe rynki z funduszami na rozwój eksportu. Finansujemy promocję, udział w międzynarodowych targach i rozwój działalności za granicą.
    • Innowacje - nie ograniczaj się – realizuj pomysły, które zmieniają reguły gry. Dzięki dotacjom na innowacje możesz wprowadzać nowatorskie rozwiązania, które wyróżnią Cię na tle konkurencji.
    • Inwestycje - rozbuduj swój biznes, modernizuj maszyny, zwiększaj możliwości produkcyjne. Fundusze na inwestycje otwierają przed Tobą drzwi do skalowania działalności.
    • Ochrona środowiska - realizuj proekologiczne inicjatywy i zmniejszaj wpływ na środowisko. Środki na ochronę środowiska to szansa na wprowadzenie zrównoważonych rozwiązań.
    • Przemysł 4.0 - postaw na przyszłość. Automatyzacja, robotyzacja i sztuczna inteligencja zmienią Twoją firmę w lidera przemysłu nowej generacji.
    • Usługi doradcze - korzystaj z wiedzy ekspertów. Fundusze na usługi doradcze pomogą Ci wdrożyć skuteczne strategie rozwoju, zarządzania projektami i pozyskiwania finansowania.